Подготовка:

1. Тиквата прелијте ја со млеко, ставете ја да се вари. Додајте шеќер, суво грозје и сечени ореви. Варете 10минути.
2. Додајте ванила и цимет. Сервирајте ја во чинија, украсена со мелени ореви.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани