За овој прекрасен десерт е потребно да имате 4 теглички или исти мали тањири.

Подготовка:

1. Тиквата испечена излупете ја и сечете ја на коцки.
2. Редете, ред коцки тиква, ред мед, сува брусница, суво грозје, ореви цели и кршени на помали парчиња. Зачинувајте со мелено ленено семе и цимет. Редете така, додека не ја наполните тегличката.
Можете да употребите и агаве сируп. Нека ви е слатко со овој убав есенски десерт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови