Среќен роденден Делимано и уште мноооогууу години да славите родендени, вие и ние заедно на оваа убава страна.
Подготвив нешто мнооогуууу вкусно, чоколадно, издашно и богато на вкус.

Состојките за тесто јас ги дуплирав веднаш и печев во голем правоаголен плех
Вака ми беше попрактично, за да добијам убави правоаголни парчиња..

Во вангличка се става путерот и шеќерот и се мати 2 минути.
Потоа се додаваат едно по едно јајце и убаво се мати смесата.
Се додава јогуртот и сувите соединети состојки.
Убаво смесата ја соединуваме со шпатула.
Ја истураме во плех обложен со хартија.
Печиме одприлика 12-13 минути.
Оставаме испечената кора да се излади, па ја делиме на два дела.
Во касерола ја загреваме слатката павлака.
Го додаваме искршеното чоколадо. Тргаме од оган и убаво соединуваме.
Сега маскарпонето го матиме со шеќерот во прав и во тенок млаз и со најмала брзина на миксерот го соединуваме со подготвениот и изладен ганаш.
На даска за колчачи ставаме кора, па обилно фил, кора, фил.
Ја Декорираме тортата со растопено чоколадо и оставаме во фрижидер 1 час, па го сечиме на штангли.

Секако дека тортата може да се подготви и во округла тава бр24, каде може да се испечат една по една 2 кори.
Напоменувам, дадените состојки за тесто се однесуваат на една кора

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани