На дрвена даска ставаме листови зелена салата и на листовите сервираме од се по малку. Кога конзумираме врз лепчето си ставаме некое од сирењата, а потоа мед и овошје.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови