Јајцата убаво изматете ги. Додадете го раздробеното фета сирење, изрендан на крупно едамер, павлаката, маслото, прашокот за пециво и брашното и измешајте. Посолете по желба и додадете малку копар ако сакате специфичен вкус. Ставете ја готовата смеса во тава бр 30 обложена со хартија за печење и печете ја питата околу 45 минути на 180 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови