Сите состојќи се ставаат во еден сад се меси со рака колку да се соединат. Потоа смесата се става во шприц со врв за декорирање и се прават форми по желба. Стапчиња, крукчиња и слично. Се печат во плех на хартија за печење. На 180 степеми од 8 - 10 мин. Потоа се чоколадираат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови