Кој има апарат за вафли, а плус е и на хроно исхрана ова се одлични галети за појадок. Мекички и вкусни...

Подготовка
Го вклучуваме апаратот за вафли кој предходно сме го намрсиле со масло. Сувите состојки ги промешуваме. Со лажица мешаме и ја додаваме киселата вода. Мешаме до соединување. Ставаме од смесата во апаратот за вафли. Печеме неколку минути до нежно поцрвенување на галетите.

Забелешка
Просото го мелам до брашно во Нутрибулет.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани