Се матат жолчките со млекото и зејтинот. Се додаваат брашното, пецивото, сецканиот спанаќ и дробеното сирење. Настрана се матат и белките и се додаваат во целата смеса. Во подмачкана тава со масло и наросена со малку брашно се истура целата смеса, па се пече околу 40 мин.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови