Убав едноставен и брз колач...
Започнуваме со матење на слатката павлака. Кога ни е добро изматена ги додаваме раскршените тортици винчини, шумското овошје, кремот алми,мармалодот од шумско се добро соединуваме. Јас направив мини торта или куп може и да се сервира во чаши.
На крајот декорирате со течна чоколада и цимет.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани