1.Се матат со миксер пенасто јајцата со шеќерот.
2.Се додава брашното маслото и оревите и се мати со мала брзина.
3.Во подмачкана тава за куглоф со масло и брашно се става половина од тестото,а во другата половина од тестото се става какаото и се дотура во тавата.
4.Се пече во загреана рерна на 180ст. околу 45мин.
5.Се вади од тавата и додека е врел колачот се редат бонбоните.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови