Се става квасецот во топла вода, заедно со малку шеќер и малку брашно и се остава 5-10мин да се запени. Потоа се додава солта, маслото, брашното(околу 400гр ) и се меси мазно тесто. Се дели на 3 дела и се оставаат да одморат 20тина минути. Од секој кора се сучи кора голема колку тавчето(бр 24,или 26) се редат одозгора сечените на половина шери домати, кромидот исечен на кругови, сецканите маслинки и шампињони, босилекот и ориганото. Се печи во загреана рерна на 250 степени околу 15-20мин. Откако ќе се испечи одозгора се сецка авокадо и се редат листови од рукола.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови