1. Се замесува тесто од дадените состојки.Се меси без масло.Се остава да надојде тестото околу 15мин. Потоа се расплескува тестото на хартија за печење (јас го ставив врз тавче поросено со брашно)во тава бр28.

2. Се редат состојките.Рендан домат(може и кечап) оригано, брокули, шампињони... Се печe во загреана рерна на 250С 10мин.

На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани