Неодамна го открив и го комбинирам во секакви посни рецепти. Многу брзо се подготвува, здраво е и вкусно. Конзистенцијата е прилагодлива според вкусови и потреби.

1. Авокадото се сече на половина,со лажичка се длаби внатрешноста и се става во чашка од нутрибулет. Се додава сè останато, се гмечи со вилушка, се става и вода и се миксира за кратко. Се создава густа смеса која во зависно за што ја користите, може да се додава уште малку вода.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови