Вафлите на Фантазија со вкус на ванила се преубави и што е многу важно се подготвуваат многу брзо и едноставно.
Во сад за матење се додаваат двете јајца, маслото и се сипува готовата смеса.
Матиме неколку минути, смесата ја сипуваме во загреан апарат за вафли.
Оваа смеса е доволна за петнаесетина вафли зависи каква плотна ви е апертчето.
Мојата кобинација е со џем од боровинки и шумско овошје.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани