Јас готвев во мултикулер,  a може и во обично тенџере.

Подготовка:

1. Месото исечете го на парчиња и ставете да се вари. Во варењето издробете праз и морков.
2. Во сварениот месо додајте една рака орзо тестенини, крем супа, лукче и магдонос, поварете уште 10 минути и исклучете.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани