Испечати

Варено месо во сос

Варено месо во сос

Состојки

  • 400 гр Свинска кременадла
  • 1 Праз
  • 1 Кромид
  • 6 забчиња Лук
  • 1 Крем супа
  • 50 гр Орзо тестенини

Подготовка

Јас готвев во мултикулер,  a може и во обично тенџере.

Подготовка:

1. Месото исечете го на парчиња и ставете да се вари. Во варењето издробете праз и морков.
2. Во сварениот месо додајте една рака орзо тестенини, крем супа, лукче и магдонос, поварете уште 10 минути и исклучете.
Добар апетит!