Сите овошја се мијат и се сечар на кругови и се ставаат во тенџере на оган во водата. Потоа се додаваат и зачините и шеќерот. Сите тоа се вари кратко, а потоа се додава виното.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови