Јајцата се матат со прстофат сол, па се додава шеќерот, (во прав ако користите уште подобро) и ванилите, додека се растопи шеќерот, па се додава сок од 1 лимон, омекнатиот маргарин, се’ се мати со миксер, па се додаваат сецканите оревчиња, рендана кора од 1 лимон, пецивото и брашното и се меси со рака.
Треба да се добие меко тесто. Се витка во фолија и во фрижидер да отстои 1 час.

Потоа се вадат форми.

Се печат во загреана рерна на 150 степени од 30-40 мин., зависно од нивната дебелина. Одозгора треба да останат бели, а одоздола убаво да поруменат.

Топли се валкаат во шеќер во прав.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани