Во длабок сад убаво се мати маслото и шеќерот, потоа се додава медот, ванилата и сода бикарбона, а потоа јајцата и брашното. Се меси тестото, се расукува и со помош на калап се вадат кругови. Се редат во плек обложен со мрсна хартија и се печат во загреана релна на 200степени окулу 5 до 10 мин да поруменат (да се внимава да не се препечат). Кога се готови се мачкаат со мармалад се поклопуват со друго парче и се посипуват со прав шеќер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови