1.Брашното се меша со омекнатиот путер со вилушка .Потоа се додаваат сите суви состојки и се соединува со рака.Се прават тошки низ дланките.Се додаваат жолчките.Се замесува глатко тесто.
2.Се остава 1 час во фрижидер.
3.После тоа време се кинат топчиња од 17-18 гр.Се обликоваат кифлички.
4.Се редат во плех и се печат на 180 степени од 12 до 13 минути.
5.Печени се украсуваат со стопеното чоколадо, и малку кокос.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови