Се топи чоколадото (150 гр) и се мачкаат формите хартиени или може во форми од бомбониера, се мачкаат два три пати .
Се загрева хоплата и се додаваат бомбоните , се меша додека се стопат (настарана од огнот)
Се дополнуваат со филот и се дополнуваат со чоколадото.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови