Сварете го јајцето на тивок оган (нека врие 4 минути).
Во блендер ставете го јајцето, сенфот, маслиновото масло и ренданиот ѓумбир.
Посолете, наросете црн бибер и изблендирајте.

Сосот е преубав и брз.
Ние го јадевме со поховани рибји стапциња, но одлично ќе оди и со пилешки прсти и крилца.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани