Се матат јајцата и шеќерот со миксер, а потоа се додаваат млекото, маслото, брашното, прашокот за пециво и циметот. Тавата во која ќе го печете колачот намачкајте ја со путер. тестото ставете го во тавата и одозгора додадете ги вишните. Печете на 180 степени во претходно загреана рерна. Кога е печен колачот исечете го на парчиња и посипете го со шеќер во прав...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови