Подготовка:

1. Се раствора нескафето со водата за пишкотите. Може да го сварите или убаво да го измешате. Јас го мешав во топла вода и оставив скоро да излади. Секако, ако користите рум шеќер, ќе го додадете на крај и тој да се размеша.

2. Пишкотите потопете ги кратко, во раствореното кафе и наредете еден слој во калап со димензии 20х30.

3. Изматете ја слатката павлака, без да ја прематите, додајте ги едно по едно шеќерот, па киселата павлака, кафето и румот. Мене не ми стигна доволно кисела павлака, па дополнив со маскарпоне. 450 гр павлака и 150 гр маскарпоне. Излезе одлично!

4. Половина од кремот премачкајте врз пишкотите, потоа наредете на ист начин уште еден ред пишкоти и на крај премачкајте ги со останатиот крем. Најгоре поросете со какао и ставете во ладилник, да се зацврсти пред да послужите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови