1. Од сите состојки се замесува тесто со додавање на сите семиња
2. Се развива кора со сукало
3. Се сечат грицки со нож долгунести ленти или други форми по ваш избор
4. Се редат во плах обложен со хартија за печење во рерна на 200 степени 15 минути

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови