Една тортичка која се подготвува брзински за околу 20-тина мин и ептен е добра кога за час ќе Ви се најават гости, а немате многу време.
Јајцата претходно оставени на собна температура се матат со шеќерот и ванилиниот шеќер. Откако се добро пенесто изматени, во нив се додава јогурт, масло и брашното помешано со пециво. Се меша смесата со лажица да стане хомогена и се истура во плех за печење. Печеме 20-25 мин на 180 степени.
Преливот се прави така што на оган во подлабок сад се ставаат малините, шеќерот и 100 мл вода. Оставаме да зоврие. Таквата смеса треба да врие околу 15-тина мин и се додава разматениот густин со малку вода и оставаме да врие уште кратко време. Откако овошниот крем ќе ја добие потребната густина се истура врз испеченото тесто. По желба тортата се украсува со шлаг крем....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови