Оваа салата е многу брза и лесна за подготовка, совршена за деновите кога немам многу време за готвење.

Во сад се ставаат претходно сварените макарони и се додаваат ситно сецканото пилешко месо, киселите краставички и морковите исечени на мали коцки, мајонезот и павлаката и се заедно се меша.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани