Едно благце, сочно и вкусно, кое можи да се подготви инстантно без особен напор и време, а страстите за нешто благо и чоколадно можите солидно да ги задоволите.

Во шолја го разматуваме јајцето со шеќерот, па додаваме масло и на крај брашно и какао.
Се убаво се меша и се става во микробранова на најсилно 1 минута. Ако сметате дека не ви е силна доволно микробрановата пуштете го уште еднаш на 30 секунди.
И веќе имате готов чоколаден колач!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови