Секако е сезона на тиквите, ова е многу лесен и вкусен, а воедно и здрав рецепт за браунис од тиква. Може да си ги направите и во калапчиња за мафини, но и вака излегуват преубаво.

Подготовка:

1. Сè што погоре набројав од состојките, ставаме во еден подлабок сад и мешаме полека, додека не се соединат сите состојки.

2. Смесата ја ставаме во тава мала, обложена со хартија за печење. Печеме околу 20на минути. Нормално и овој пат проверката дали е готов десертот, беше со чепкалка за заби како и секогаш.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови