Незнам како го добиле името, но знам дека е интересен рецепт.

Подготовка:
1. Јаболката измијте ги и извадете им ја средината (рачката и семките)
2. Во друг сад помешајте ги сувото грозје, ракијата и ѓумбирот. Наполнете ги шуплините на јаболката, тие во средината. Додајте им по едно мало парче маргарин врз секое јаболко.
3. Ставете ги на алуфолија и печете ги 20 минути. По 20минути извадете ги од рерна ( јас ги печев во апаратот на топол воздух ), и додајте им малку од преостанатата ракија. Фламбирајте ги. Јас немав апаратче за фламбирање, па пробав со запалка.

Пред сервирање наросив повторно ѓумбир во прав.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови