1. Се мати хоплата
2.  Се додаваат останатите состојки,мелените ореви,мелените бисквити,белото и црното чоколадо
3. Се меша се заедно за да се изедначе смесата
4. Се прават топченца одприлка колку орев
5. Се топи чоколадо и се става врз нив како декорација

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови