Слаткака павлака ја загреваме со путерот и чоколадата, мешаме додека да се растопи чоколадата и путерот. Промешуваме уште малку па тргаме на страна. Ги додаваме и бисквитите и промешуваме да се изедначи смесата.
Ја оставаме да се олади на собна температура, а потоа ја ставаме во замрзнивач да се стегне околу 45 минути.
И со раце оформуваме помали топчиња кои ги ставаме во глазура од растопено чоколадо или можете да ги валкате во кокос, ореви...тоа е по ваша желба.
Во состојките можете да ги правите и со млечна милка чоколада со вкус на какао ги имам и така правено .

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови