1.Во сецко се сецкаат пченката и лешниците.
2.Се додаваат исецканите бисквитии сокот од ананас.
3.Ананасот се сецка на мали коцкички исе додава во смесата.
4.Се растопува чоколадата и путерот.
5.Целата смеса се соединува и се остава да се стврдне малку.
6.Се формираат топчиња и се валкаат во чоколадни мрвици.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови