За подготовка на овој рецепт најпрвин ги мелеме бадемите. Потоа убаво ја матиме белката со шеќерот. Ги додаваме мелените бадеми и какаото. Добро ја промешуваме смесата и правиме топчиња големина по желба.Чоколадото го рендаме на едрата страна од рендето и ги валкаме бомбиците. Оставете ги во фрижидер да одстојат малку поубави се така. Многу се вкусни. Се надевам 'ќе ви се допаднат. Ви посакувам добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани