За корите, избијте ги белките со шеќерот во цврст шам.
Брашното, какаото и оревите промешајте ги и постепено додајте ги во белките.
Смесата поделете ја на два дела. Испечете две кори, загреана рерна на 200 степени, петнаесетина минути. Внимавајте да не ви се препечи. Секоја кора поделете ја на два дела.
Во помал дел од млекото разбијте ги жолчките, брашното и ванилата.
Останатото млеко заедно со шеќерот зовријте го, па турете го млекото со жолчките и сварете крем. Оладете го. Путерот избијте го и биејќи додавајте од кремот. Биете се додека се убаво не се спои.Поделете го кремот на 4 дела.
Премачкајте ги сите 4 кори и наредете ги една врз друга.
Одозгора премачкајте со глазурата и посипете со мелени ореви.
Глазура- зовријте ја павлаката, додајте го чоколадото, промешајте да се стопи и кога ќе се подолади премачкајте го колачот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови