150 гр мелени бисквити
100 гр - мелени ореви
50 гр суво грозје
2 шољи масло
1/2 лајци шекер

Сето оваа смеса се меша и се меси со рака потоа со калап за цедење лимон ставаме во внатрешноста на калапот од смесата , и ги формираме слатките
Одозгора мѕ посипуваме кокос

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови