Ова е прва моја Фанурија правена без квасец и искрено ме воодушеви не само со брзината и леснотијата на спремање, но и со прекрасниот вкус (а мислев дека вакви посни работи не се по мој мерак). Па, иако касно, решив да ја споделам тука, за идни прилики. A велат, Фанурија не мора да се прави исклучиво за самиот празник, ами било кога и да посакаш.

Ставете ја рерната да се загрее на 200С.
Се мешаат сувите состојки, па во нив се додаваат водените.
Кога масата ќе стани компактна се истура во намастен и набрашнет калап.
Се става во рерната и се намалува на 180С веднаш.
Се печи околу 35 минути зависно формата на калапот.
Печената Фанурија се посипува со шеќер во прав и се декорира по желба.

*Оваа е мала доза. Јас печев две мини форми. Едната од нив беше мини куглоф со пречник од 10на см отприлика и уште едно мини на откопчување. Ако се решите да правите по рецептот со стандардна големина дуплирајте ги состојките.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови