1. Се става во сад на оган маргаринот, шеќерот и 50 мл млеко да проврие. Откако ќе се растопи маргаринот се трга од оган и се додава млекото во прав. Убаво се мати со миксер и се додаваат мелените бисквити и кршени ореви или лешници.
2.Така добиената смеса се става во калап или се моделира со рака како триаголник и се остава во фрижидер да стегне.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови