Подготовка:

1. За месните топчиња - Јас користев мисиркино бело месо. Го сомлев, додадов една лажица сув кромид, масло, ориз, малку сув зачин и бибер и го измесив. Направив 25 топчиња и ги испрпелав во брашно.
2. Ставете вода во тенџере, ако имате пилешки бујон уште подобро, зачинете ја водата со зачин, бибер и ловор и во неа додајте го изренданиот кромид, морковот на тркалца, компирите исечени на ситни коцки и исечканиот целер. Кога ќе почне да врие додајте ги топчињата од месо. Нека вари отприлика половина час.
3. За преливот - Во некој подлабок сад изматете го јајцето со киселото млеко и брашното и во него постепено со црпалка, една по една, додавајте од течноста од супата и цело време енергично мешајте, да не ви се подвари јајцето. Додајте три-четири црпалки. Потоа таа течност вратете ја во супата која е на оган и исто енергично измешајте. Варете уште некоја минута. На крајот наросете со исечкан свеж магдонос.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови