Ова е едноставен рецепт кој го спремам за појадок.
Имам повеќе рецепти за тарана, некој потпечена, некој заруменета, но овој е едноставен.
Во сад на оган ги ставаме водата маслото и солта да зовријат.
Потоа ја додаваме тараната и промешуваме да не се залепи за дното.
Оставаме да се свари тараната.
Кога е варена и кога и водичката е испарена ја тргаме на страна од оганот и додаваме две суви рибанчиња леб ситно исецкани на залачиња.
Промешуваме.
Се служи топличко, со сиренце, кисело млекце или јогуртче.
На здравје со лесниов оброк

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови