Вкусен безглутенски оброк, готов за час.

Подготовка:

1. Шпагетите се варат 9 минути, се оставаат да се цедат.
2. Во тавче се става малку масло, се става исечканото морковче, се пржи, а штом ќе омекне се додаваат грашокот и пченката (од конзерва), се продолжува со пржење на тивок оган.
3. Се става малку мешан сув зачин, а потоа се ставаат исцедените шпагети и ориганото, се меша сето и се пржи уште малку, убаво да се спојат состојките. Се сервира топло.

(542)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани