Подготовка
Изматете ги јајцата со шеќер и додадете ги останатите состојки. Истурете во плех обложен со хартија и печете на 200 степени околу 30 минути.

Во меѓувреме сварете сируп од шеќер и вода, додека да зоврие, па потоа додадете сок од лимон и гответе уште околу 5 минути.

Врелиот колач прелијте го со сирупот и оставете добро да впие и да излади, па потоа сечете на коцки.

Колачот посипете го со кокос или по желба со некој ориентален зачин...цимет,кардамон,каранфилче...
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани