Пенасто изматете ги жолчките и 75 гр. шеќер во прав. Додате 2 лажици врела вода и матете додека смесата не стане кремаста.

Во посебен сад изматете ги белките со преостанатите 75 гр. шеќер во прав.

Во жолчките внимателно додадете го брашното и орасите. Постепено додадете ги и белките.

Печете во плех од шпорет на хартија за печење. Се пече на 180°Ц околу 20 мин.
Испечената кора веднаш префрлете ја на крпа, посипете ја со малку шеќер и свиткајте ја како ролат. Оставете кората убаво да се олади.

Фил
Пудингот сварете го со 400 мл. млеко и оставете убаво да се олади на собна температура. Повремено промешувајте го.
Маргаринот се мати со шеќерот во прав и се соединува со пудингот.

Филот се премачкува врз целата кора. На крајот од кората се ставаат бананите и се витка во ролат.
Одозгора се премачкува со изматена слатка павлака и се украсува со листови од бадеми.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови