1. Мелените ореви и бисквитите се мешаат во длабок сад(тоа е филот).

2. Се земаат две кори кои се прскаат со растопен маргарин се превиткуваат на половина и на самиот крај од корите се става од филот и се впревиткува во цврста ролна. Така се прават сите други ролати.
3. Потоа се сечат и се полива со растопен маргарин. Се пече во загреана рерна на 200С-30мин. Се лади баклавата и се полива се топол шербет. На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани