1. Во поголем сад се ставаат сувите состојки (брашно, шеќер, цимет, сода бикарбона, прашок за печиво) и се мешаат.

2. Потоа во садот се додаваат маслото, сецканите ореви, сувото овошје и мармаладот.

3. Се ренда кора од лимон и портокал и исто така се додава во садот.

4. Портокалите, лимонот и мандарините се цедат и сокот се додава во садот.

5. На крај се додава минерална вода и убаво се меша додека смесата не се соедини.

6. Калапот за печење се премачкува со масло и во него се става добиената смеса.

7. Се пече 45-50 минути на 175 степени.

* Колачот е преполн со вкусови, но по желба пред сервирање можете да ги полиете парчињата со сок од цеден портокал, им дава посебна сочност.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани