1. Се печат патлиџаните и се лупат.
2. Во блендер се мелат патлиџаните со сокот од лимон, таанот, лукот, солта, биберот и сусамот.
3. По вадење од блендерот се додава јогуртот и се измешува.
4. Се укрсува со маслинките.
Ова е нешто како малиџано, ама сепак поинакво. Убаво е и може да се служи како предјадење со сирење и тортиљи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови