Овие мафини од тиква се можда единствените мафини кои и по 2-3 дена се уште помеки и посочни од денот на правењето. Најверојатно тоа се должи на самата тиква, која ја задржува влажноста и по печењето. Нема некој кој не ги пробал мафиниве и не бил воодушевен, а кога ќе кажам дека се со тиква, не им се верува, бидејќи тиквата воопшто не се осеќа, а аромите на сите зачини одлично се спојуваат и се магични.

Подготовка:
1. Изматете ги јајцата со шеќерот и полека додадете ги сите состојки и кратко изматете. Ако тиквата е многу сува, можно е смесата да ви испаднe погуста, па може да додадете уште малку јогурт или млеко.
2. Наполнете ги претходно намастените калапи за мафини до 2/3 и ставете да се печат на 180 степени околу половина час.
Од оваа количина се добиваат околу 16 мафини.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови