Една од најздравите намирници во цел свет, ја искористив за обогатување на посното мени и ме воодушеви.
Се вади со мала лажичка внатрешноста(затоа треба да е доволно зрело),се посолува,се пасира,се додава лимонот,толчени ореви,вака ќе е со погруба текстура јас за кратко го изработив со пасер. На сам крај додадов најгоре маслиново масло, готово е за конзумација.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови