Испечати

Пилешко филе со праз и павлака

Пилешко филе со праз и павлака

Состојки

  • 500 гр. пилешко филе
  • 1 лажичка мелен црвен пипер
  • 40 гр путер
  • 2 страка праз
  • 150 мл бело вино
  • 100гр кисела павлака
  • 1 лажица мешан зачин
  • 100мл вода

Подготовка

1.Пилешкото филе исечете го на поголеми парчиња. Добро измијте го празот и исечете го на тркалца.
2.Месото и празот пржете ги на загреан путер.Кога се убаво испржени додадете го црвениот пипер,зачинот и малку сол и веднаш прелејте со 100 мл топла вода.
3.Оставете да се динста на тивок оган со постепено додавање на виното околу половина час.
4.На крај додадете ја киселата павлака и убаво измешајте.

Јадењево се служи топло,наросено со сецкан магдонос и најдобро оди со пире компир.
Добар апетит!!1