Фичо ќе приготви поздрава верзија на американски колачиња, без бел шеќер, без брашно и без путер.

Подготовка

Чекор 1: Кокосовото масло растопете го, но не дозволувајте да прегрее. Мерете го од како ќе го растопите.

Чекор 2: Сите состојки матете ги додека не добиете кремаста структура./p>

Чекор 3: Во Нутрибулетот измелете ги овесните снегулки за да добиете брашно. Внимавајте на мерките бидејќи ако додадете поголема количина на брашно од овес, колачињата ќе бидат суви и ќе се ронат.

Чекор 4: Брашното додадете го во смесата со кокосово масло, додадете ја содата и мешајте убаво да се соедини. Смесата покријте ја со пластична фолија и ставете ја во фрижидер да отстои еден час.

Чекор 5: Загрејте ја рерната на 175 степени. Наредете ги колачињата и печете 10 минути.

Чекор 6: Сервирајте!

СОВЕТ: Купечките брашна може да содржат адитиви, затоа подобро е сами да го направите брашното од овес.